Система перевірки дипломних робіт як інструмент автоматизації роботи студента та викладача
DOI:
https://doi.org/10.26642/ten-2024-1(93)-176-184Ключові слова:
автоматизація навчання, програмна інженерія, система перевірки дипломних робітАнотація
Ключовим завданням сьогодення є пошук та впровадження ефективних інструментів, які сприяють підвищенню продуктивності роботи студентів та викладачів. У цьому контексті система перевірки дипломних робіт є інноваційним засобом автоматизації навчального процесу, що має потенціал значно полегшити та покращити роботу основних учасників освітнього процесу.
Перш за все важливо визначити, що така система передбачає. Це комплекс програмних та технічних інструментів, спеціально розроблених для автоматизації процесу перевірки дипломних робіт студентів. Сервіс враховує алгоритми для виявлення плагіату, оцінювання якості та об’єктивності робіт, а також можливість забезпечення зворотного зв’язку та рекомендацій для студентів щодо поліпшення робіт.
Першою перевагою системи є зменшення часу, який витрачається на перевірку дипломних робіт. Застосунок виконує аналіз тексту робіт набагато швидше, ніж це може зробити викладач, дозволяючи ефективніше використовувати ресурси закладу вищої освіти, що особливо актуально в умовах зростання кількості студентів та обсягу робіт.
Другою важливою перевагою є підвищення об’єктивності та якості оцінювання. Система перевірки дозволяє використовувати об’єктивні критерії та стандарти для оцінювання робіт, що робить процес більш справедливим і консистентним. Наш сервіс для оцінювання робіт містить перевірку різних аспектів, таких як правильність оформлення рамок та літературних джерел, відповідність сторінок змісту сторінкам у документі, форматування джерел, наявність розділових знаків у джерелах, правильність головної сторінки, відповідність підписів до рисунків і таблиць, їхнє згадування у контексті роботи та використання абревіатур. Застосунок реагує на зміни в критеріях оцінки, може надавати детальний аналіз та рекомендації щодо покращення робіт.
Що стосується молодих вчених, система перевірки дипломних робіт сприяє саморозвитку студентів. Вона дозволяє студентам отримувати об’єктивну оцінку своїх навичок та здібностей, а також вказівки щодо покращення якості. Це стимулює самостійне вдосконалення та навчання.
Зараз, коли освітній процес стає все більше цифровим, система перевірки дипломних робіт також відкриває можливості для інтеграції з іншими освітніми та науковими інструментами. З’являються можливості по взаємодії з платформами для навчання онлайн, електронними бібліотеками та іншими ресурсами, що допомагають покращити навчальний процес та роботу викладачів.
Посилання
Kiktenko, A.O. and Shapovalov, O.M. (2019), Posibnyk z pidhotovky ta zakhystu dyplomnykh robit, Navchalna knyha – Bohdan.
Hryshchenko, A.V., Piskarov, O.V., Kucher, N.V. and Kovalets, O.O. (2022), Systemy perevirky dyplomnykh robit: pryntsypy roboty, metody vyiavlennia plahiatu, otsinka yakosti, Khmelnytskyi natsionalnyi universytet, Khmelnytskyi, 100 р.
Verkhovna Rada Ukrainy (1994), Pro avtorske pravo i sumizhni prava, Zakon Ukrainy, [Online], available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3792-12#Text
Huzhva, O.O. (2019), Shcho potribno znaty pro plahiat, posibnyk z akademichnoi hramotnosti ta etyky, [Online], available at: https://www.donnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/8/2019/08/SHHo-potribno-znati-pro-plagiat.pdf
Peer review, [Online], available at: https://feedbackfruits.com/peer-review
«Analiz danykh – shcho tse take, vyznachennia ta poniattia», [Online], available at: https://uk.economy-pedia.com/11033079-analysis-of-data#google_vignette
Osnovy statystyky ta analizu danykh, [Online], available at: https://socialdata.org.ua/manual/manual4/#ch3
«Indyvidualna osvitnia traiektoriia», [Online], available at: https://kpi.ua/regulations-3-3
Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, [Online], available at: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/maleje-liczba-prac-dyplomowych-podejrzanych-o-plagiat#:~:text=W%202022%20roku%20za%20pomoc%C4%85,przekroczy%C5%82o%20niespe%C5%82na%201%2C7%20proc
Kabinet Ministriv Ukrainy (2010), Pro vporiadkuvannia transliteratsii ukrainskoho alfavitu latynytseiu, Postanova, [Online], available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF#Text
Список використаної літератури:
Кіктенко А.О. Посібник з підготовки та захисту дипломних робіт / А.О. Кіктенко, О.М. Шаповалов. – Навчальна книга – Богдан, 2019.
Системи перевірки дипломних робіт: принципи роботи, методи виявлення плагіату, оцінка якості / А.В. Грищенко, О.В. Піскарьов, Н.В. Кучер, О.О. Ковалець. – Хмельницький : Хмельницький національний університет, 2022. – 100 с.
Про авторське право і суміжні права : Закон України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3792-12#Text.
Гужва О.О. Що потрібно знати про плагіат : посібник з академічної грамотності та етики / О.О. Гужва [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.donnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/8/2019/08/SHHo-potribno-znati-pro-plagiat.pdf.
Peer review [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://feedbackfruits.com/peer-review.
Аналіз даних – що це таке, визначення та поняття [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://uk.economy-pedia.com/11033079-analysis-of-data#google_vignette.
Основи статистики та аналізу даних [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://socialdata.org.ua/manual/manual4/#ch3.
Індивідуальна освітня траєкторія [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://kpi.ua/regulations-3-3.
Serwis Rzeczypospolitej Polskiej [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/maleje-liczba-prac-dyplomowych-podejrzanych-o-plagiat#:~:text=W%202022%20roku%20za%20pomoc%C4%85,przekroczy%C5%82o%20niespe%C5%82na%201%2C7%20proc.
Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею : Постанова Кабінету Міністрів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF#Text.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Ольга Віталіївна Кучерук, Віктор Вікторович Желізко, Роман Святославович Савіцький, Микола Олександрович Фант
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського.